У Хмельницькому вшанували жертв Голодомору

Сьогодні керівництво області та міста, депутати обласної та міської рад, члени товариства політичних в’язнів та репресованих, духовенства та громадськості обласного центру вшанували жертв Голодомору.

Як повідомляє прес-служба обласної ради, кількатисячна хода пройшлася від майдану Незалежності вулицями Соборною та Проскурівською, поклали живі квіти, вінки, колоски і маленькі снопики пшениці з калиною до пам’ятного знаку «Ангел Скорботи», запалили поминальні лампадки та молитвами вшанували хмельничани пам’ять жертв жахливої трагедії ХХ століття – Голодомору 1932-1933 років, який в історії посідає особливе місце.

Спільну панахиду за жертвами голодоморів провели священнослужителі різних конфесій. На екрані демонструвалися списки мешканців області, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 років.

Довідко. За підрахунками істориків від штучно організованого голоду 1932-1933 рр. кількість жертв сягнула понад 10 мільйонів осіб. Це чверть населення нинішньої України. Близько 81% загиблих були українцями, 4,5% – росіянами, 1,4% – євреями та 1,1% – поляками. Щохвилини вмирало 17 людей, щогодини – близько тисячі, щодоби йшли з життя 25 тисяч наших співвітчизників.

Лише у Хмельницькій, тоді ще Кам’янець-Подільській, області за цей період від голодомору померло близько 35-ти тисяч осіб.

Найбільше постраждали мешканці Кам’янець-Подільського, Полонського, Старокостянтинівського, Старосинявського, Проскурівського (зараз – Хмельницького) та Шепетівського районів нашої області.

28 листопада 2006 року набув чинності Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні». Він офіційно визнає Голодомор актом геноциду українського народу.

23 жовтня 2008 року опубліковано резолюцію Європейського парламенту щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору – штучного голоду в Україні 1932-1933 років. Його названо «жахливим злочином проти народу України та людяності». Документ також містить посилання на Конвенцію ООН про геноцид.