Сьогодні керівництво області та міста, депутати обласної та міської рад, члени товариства політичних в’язнів та репресованих, духовенства та громадськості обласного центру вшанували жертв Голодомору.
Як повідомляє прес-служба обласної ради, кількатисячна хода пройшлася від майдану Незалежності вулицями Соборною та Проскурівською, поклали живі квіти, вінки, колоски і маленькі снопики пшениці з калиною до пам’ятного знаку «Ангел Скорботи», запалили поминальні лампадки та молитвами вшанували хмельничани пам’ять жертв жахливої трагедії ХХ століття – Голодомору 1932-1933 років, який в історії посідає особливе місце.
Спільну панахиду за жертвами голодоморів провели священнослужителі різних конфесій. На екрані демонструвалися списки мешканців області, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 років.
Довідко. За підрахунками істориків від штучно організованого голоду 1932-1933 рр. кількість жертв сягнула понад 10 мільйонів осіб. Це чверть населення нинішньої України. Близько 81% загиблих були українцями, 4,5% – росіянами, 1,4% – євреями та 1,1% – поляками. Щохвилини вмирало 17 людей, щогодини – близько тисячі, щодоби йшли з життя 25 тисяч наших співвітчизників.
Лише у Хмельницькій, тоді ще Кам’янець-Подільській, області за цей період від голодомору померло близько 35-ти тисяч осіб.
Найбільше постраждали мешканці Кам’янець-Подільського, Полонського, Старокостянтинівського, Старосинявського, Проскурівського (зараз – Хмельницького) та Шепетівського районів нашої області.
28 листопада 2006 року набув чинності Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні». Він офіційно визнає Голодомор актом геноциду українського народу.
23 жовтня 2008 року опубліковано резолюцію Європейського парламенту щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору – штучного голоду в Україні 1932-1933 років. Його названо «жахливим злочином проти народу України та людяності». Документ також містить посилання на Конвенцію ООН про геноцид.